Inner Savages Logo

O nas

Nasza grupa powstała parę lat przed zarejestrowaniem stowarzyszenia. W kwietniu 2018 spotykamy się w gronie znajomych z bydgoskiego Radia Uniwersytet na II Bydgoskim Hackathonie. Jako, iż nie mamy nazwy ani nawet pomysłu, używamy znalezionego w internecie generatora losowych nazw i przyjmujemy miano Inner Savages. Imprezę wygrywamy nie będąc świadomymi, że to dopiero początek.

Idea współzawodnictwa i poglębiania wiedzy w czasie hackathonów spodobała nam się na tyle, iż zaczęliśmy rozglądać się za podobnymi imprezami. Wzięliśmy udział w kolejnych hackathonach i rozpoczęliśmy przygodę z formatem Capture The Flag. Poza zmaganiami konkursowymi spotykamy się na meetupach, konferencjach i webinarach. Jesteśmy ciekawi i głodni wiedzy. Staramy się z każdego wydarzenia wynieść coś pozytywnego.

Na początku 2020 z inicjatywy Łukasza pojawia się chęć dalszego działania. Proponowaną formą zrzeszenia się jest stowarzyszenie rejestrowe. Pandemia koronawirusa krzyżuje nam lekko plany. Po paru próbach zorganizowania zebrania założycielskiego, w końcu udaje się nam to dopiero w sierpniu 2020. Uchwalamy statut, wybieramy Zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Formalnie w KRS zostajemy zarejestrowani 28 sierpnia 2020. Od tego momentu zaczynamy funkcjonować jako stowarzyszenie Inner Savages.

Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej, naukowo-technicznej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych i naukowo-technicznych związanych z branżą informatyczną, w szczególności z wolnym oprogramowaniem oraz programowaniem. (zapis z naszego statutu)

W chwili obecnej realizujemy swoje cele głównie poprzez uczestnictwo w wydarzeniach informatycznych, w szczególności:

  • konferencjach
  • meetupach
  • hackathonach
  • capture the flag

W przyszłości chcemy zorganizować własne imprezy w powyższych formatach. Działamy non-profit, więc wszystko jest uwarunkowane czasem, jakim dysponują nasi członkowie. Wierzymy w to, iż drobnymi krokami będziemy realizować nasze cele. Nadal jesteśmy na początku drogi.

Inner Savages © 2020